KS SEMP WARSZAWA – URSYNÓW

Miejsce gdzie młodzi piłkarze stają się nie tylko starsi ale i lepsi

Rok założenia: 1993

Barwy: niebiesko - żółto - czerwone

Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy zostało założone w roku 1993 z inicjatywy rodziców i przyjaciela młodzieży, byłego trenera m.in. Legii, wykładowcy AWF – Rudolfa Kapery.

Nazwa SEMP jest skrótem od Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy.

Popularny SEMP jest rozwijającą się organizacją sportową, zrzeszającą prawie 600 młodych ludzi uprawiających piłkę nożną, rekrutujących się w większości z ursynowskich szkół. Jesteśmy szczególnie dumni z blisko 450 zawodników, którzy biorą udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez MZPN w najwyższych klasach rozgrywkowych – Ekstralidze oraz Ligach Wojewódzkich.

Cieszymy się, że po 25 latach działalności jesteśmy jednym największych i nabardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich dla dzieci i młodzieży w Warszawie, a zwłaszcza na Ursynowie. Profesjonalizm i dobra atmosfera w Stowarzyszeniu sprawia, że powiększa się grupa dzieci dojeżdżających na treningi z innych dzielnic i okolic Warszawy.

Przy ogromnym udziale Rodziców nasi Trenerzy szkolą i wychowują młodych pasjonatów piłki nożnej. Ale SEMP to nie tylko zajęcia sportowe, to również wyjazdy na obozy oraz turnieje, także zagraniczne. Do tradycji przeszły coroczne bale karnawałowe SEMP-a, wspólne piłkarskie pikniki czy też rodzinne mecze piłkarskie. Wykorzystujemy wszystkie okazje, aby zintegrować rodziny i przyjaciół. W tym celu organizujemy imprezy na Dzień Dziecka, Mikołajki czy też na otwarcie i zakończenie sezonu.

Wysoki poziom sportowy oraz organizacyjny naszego klubu zaowocował współpracą z Legią Warszawa w charakterze klubu partnerskiego. Po raz kolejny jesteśmy jednym z trzech warszawskich klubów - beneficjentów programu, który obejmuje podnoszenie poziomu szkolenia przy udziale i wykorzystaniu potencjału Legii Warszawa poprzez udostępnienie wiedzy dotyczącej metodologii szkolenia, standardów wychowawczo-organizacyjnych oraz zasad prowadzenia profesjonalnej akademii piłkarskiej.

Założeniem wszystkich tych działań jest wprowadzenie idei wychowania przez sport. Szczytne idee filozofii sportu, kształtowanie aprobowanych społecznych postaw, edukowanie ku etyce sportowca, zapobieganie patologiom życia udaje nam się wspaniale korelować z osiągnięciami szkoleniowymi w dziecięcym i młodzieżowym sporcie kwalifikowanym. Okazuje się, że przy umiejętnej współpracy Trenerów, Nauczycieli i Rodziców można osiągnąć znakomite efekty wychowawcze i sportowe. Drużyny SEMP zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach MZPN, osiągają sukcesy w turniejach rozgrywanych zarówno w kraju, jak i za granicą. Kilkunastu zawodników Stowarzyszenia trafiło do reprezentacji Warszawy i Mazowsza, a najzdolniejsi znaleźli miejsce w Młodzieżowych Reprezentacjach Polski. Podstawą tych sukcesów jest doskonała kadra trenerska, która nieustannie poszerza swoją wiedzę podczas wielu szkoleń, warsztatów czy konferencji.

Sukcesy na boisku oraz poza nim są największą motywacją do podnoszenia swojej pracy na wyższy poziom.

Wiadomości (utwórz nową)