JEDZIEMY DO CHIN!

"Evergrande Cup" to jedne z najlepiej obsadzonych i prestiżowych zawodów młodzieżowej piłki nożnej na świecie. Organizatorem ich jest Evergrande Footbal School, czyli największa piłkarska Akademia na świecie. Szkoła dysponuje aż pięćdziesięcioma pełnowymiarowymi boiskami, i ma około 2500 podopiecznych. Mają rozmach, prawda?

Do tego stała, strategiczna współpraca z Realem Madryt, polegająca m.in. na korzystaniu z ich trenerskiego know how i organizacji wspólnych przedsięwzięć. Czego wynikiem jest m.in. mistrzostwo Azji zdobyte przez seniorską drużynę.

Wiemy, że jeśli Chiny i Chińczycy uznają coś za swój priorytet, to nie ma siły, która mogłaby ich powstrzymać. Rozmach i konsekwencję działań zapewniają zainteresowanie władz lokalnych, władz Państwowych i biznesu. A piłka nożna i szkoła Evergrande jest obecnie właśnie jednym z priorytetów.

Bardzo więc nas cieszy i napawa dumą, że organizatorzy, którzy zapraszają do siebie najlepsze szkoły piłkarskie ze świata, w tym roku zauważyli i docenili również Polską piłkę młodzieżową, i zaprosili do udziału zawodników SEMPa, z warszawskiego Ursynowa.

W ten sposób nasi chłopcy kategorii wiekowej U-15 mają wyjątkową okazję sprawdzić się na boisku z najlepszymi ekipami z Chin, oraz ze świata. W tym roku będą to zespoły Australii, Japonii, Korei Południowej oraz najbardziej uznane piłkarskie marki z Hiszpanii i Niemiec. Dokładną listę zaproszonych zespołów poznamy 4 czerwca.

Poza sportowym wymiarem imprezy, wszyscy uczestnicy zwiedzą Kanton, poznają kulturę Chin. Kilka dni spędzą w również w Hongkongu.

"Evergrande Cup" to dla SEMPa duże, wręcz ekscytujące wyzwanie sportowe, ale i duży wysiłek organizacyjny. Nie jesteśmy klubem z wielkim budżetem, koncentrujemy się na edukacji młodych piłkarzy dbając o ich zrównoważony rozwój, a nie na działaniach marketingowych. Teraz przydałoby się jednak finansowe lub każde inne możliwe wsparcie tego projektu i naszej wyprawy. Krótko mówiąc, ciesząc się z wyjazdu i okazji, szukamy sponsorów i partnerów tego wyjazdu. A może w przyszłości również klubu.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać ze świetnej okazji na zaprezentowanie swojej marki podczas prestiżowego turnieju w Chinach. Impreza będzie świetnie obsadzona, stałą obecność na niej zapowiedzieli chińscy oficjele i przedstawiciele lokalnego mniejszego i większego biznesu. Szansa na nawiązanie kontaktów, współpracy czy po prostu zainteresowania sobą poważnych przedsiębiorców jest zatem duża.

Trochę dziwi nas, że nie upatruje w tym dobrej okazji Urząd Dzielnicy Ursynów, ale może dlatego, że nie poszukuje inwestorów i nie musi przedstawiać swoich zalet.

"Evergrande Cup" odbędzie się w dniach 15-21 lipca tego roku w Guangdong. Zapraszamy do współpracy.