Pożegnanie

Pożegnanie

Są ludzie, z którymi żegnamy się z żalem wielkim niezależnie od tego, czy znaliśmy ich osobiście. Są tacy ludzie, o których nie myślimy codziennie, a bez których nasze życie byłoby uboższe, mniej szczęśliwe. I tak właśnie, ciesząc się z tego, że byliśmy częścią jego życia, ale z żalem, że nie ma go już między nami, informujemy, że zmarł założyciel Stowarzyszenia Edukacji Młodych Piłkarzy, pan Rudolf Kapera.

Pan Rudolf był człowiekiem instytucją. Przez lata, które poświęcił piłce nożnej i młodzieży był m.in. trenerem Legii Warszawa, był wykładowcą warszawskiej AWF, ale przede wszystkim był człowiekiem wielkiej pasji, i wielkiego serca, które oddał chcącej ćwiczyć młodzieży. To dzięki jego charyzmie i jego determinacji powstał SEMP. Bo marzeniem pana Rudolfa było to, żeby młodzież swoją energię wykorzystywała realizując się w sportowej rywalizacji, a piłkę nożną traktował jako drogę do spełniania młodzieńczych marzeń i szansę na lepsze życie.

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Tak się mówi, ale czy w takich chwilach, kiedy żegnamy pana Rudolfa możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że tak jest? Nie. Powiedzmy więc sobie wprost, są ludzie, których zastąpić się nie da, i którym wdzięczni będziemy zawsze za to co dla nas zrobili.

To smutny dzień dla SEMPa i dla całej Warszawy, z którą pan Rudolf był związany od zawsze i na zawsze.

Pamiętajcie o tym skromnym człowieku przystępując do treningów, ciesząc się grą i odnosząc sukcesy.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 15, godz. 9.00 w Parafii Rzymsko-Katolickiej Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pyrach.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości