XVI Ursynów Cup zakończony!!!

XVI Ursynów-Cup uważamy za zamknięty. Jak zawsze zawody pełne były emocji, indywidualnych pojedynków, spektakularnych akcji i niespodzianek. Ale przede wszystkim sportowej jakości. Na najwyższym poziomie.

W sobotę i niedzielę na boisku przy ul. Koncertowej na warszawskim Ursynowie wzięło udział 11 zespołów z Polski: obrońca tytułu NAKI Olsztyn, BKS Lublin, Escola Varsovia, reprezentacje MZPN U-14 i U-15, Stal Mielec, dwie drużyny SEMP’02, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, i KS GTV Stadion Śląski, oraz gość z Białorusi czyli FK Mińsk.

Tytuł zasłużenie wywalczył zespół z Stali Mielec wygrywając finał z pierwszym zespołem gospodarzy, czyli SEMP I Warszawa. Do rozstrzygnięcia potrzebne były jednak rzuty karne, ponieważ w regulaminowym czasie oba zespoły zdobyły po dwa gole. W karnych lepszy okazał się zespół z Mielca, który przy okazji wziął na SEMPie rewanż za pierwszy, jeszcze grupowy mecz obu zespołów, który chłopcy z Warszawy wygrali 3:2. SEMPowi na osłodę przegranej został tytuł króla strzelców dla Jacka Kowalskiego.

Na trzecim miejscu zawody ukończył obrońca tytułu, czyli ekipa Naki Olsztyn, która w „małym finale” pokonała zespół BKS Lublin.

Trenerzy biorących udział w Ursynów-Cup zespołów przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrany został Kuba Ojrzyński broniący w kadrze MZPN U-15, a najlepszym zawodnikiem z pola Krystian Rybicki z Pogoni Szczecin.

Wszystkim oczywiście gratulujemy. Jesteście wspaniali i miejmy nadzieję, że będziecie systematycznie podnosili swoje umiejętności, rozwijali się jako sportowcy (i nie tylko, oczywiście) i będziemy mogli podziwiać Waszą grę w dorosłych ligowych rozgrywek. Dziękujemy za udział i gratulujemy pracy również trenerom i opiekunom wszystkich drużyn. Zrobiliście kawał dobrej roboty. I z przyjemnością z Wami i Waszymi drużynami spotkamy się na innych turniejach i rozgrywkach.

Zawody odbywały się bardzo sprawnie, z dużą intensywnością i cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców, oraz przedstawicieli różnych klubów i agencji szukających piłkarskich talentów. Wszyscy wyjechali z Ursynowa zadowoleni.

Impreza z takim rozmachem nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Dzielnicy Ursynów i sponsorów. Dziękujemy niniejszym za Wasze wsparcie i postaramy się, żebyście zawsze mogli być dumni ze współpracy z naszym Stowarzyszeniem Edukacji Młodych Piłkarzy, i z naszych wychowanków. Dziękujemy szczególnie: Lotnisku Chopina Warszawa oraz Veolii Energia Warszawa S.A.

Osobne podziękowania należą się rodzicom, którzy nie zważając na mało sprzyjającą temu aurę dali z siebie wszystko, żeby wszystko przebiegało sprawnie, było bezpiecznie i każdy wiedział kiedy i co ma robić. Przede wszystkim – bo każdego z osobna wymienić się nie da - Joanna Kędziora i Małgosia Szymańska trzymające ręce na pulsie w biurze organizacyjnym, Ania Sildatke ogarniająca stronę ursynow-cup.eu, Arek Słodkowski, dzięki którego relacji minuta po minucie można było w każdym miejscu na świecie być na bieżąco i czuć emocje związane z każdym meczem, Grzegorz Naumiuk i Filip Tobiasz, którzy ogarniali kwestie związane ze wszystkimi możliwymi statystykami i regulaminem, Wojtek Krzyżaniak za oprawę prasową i konferansjerkę oraz Jacek Ruciński, który jako człowiek do poruczeń specjalnych był wszędzie. Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy się zaangażowali w tę imprezę. I każdemu z osobna, uścisk prezesa.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zespołom za udział w zawodach, i wszystkim gratulujemy wysokiego poziomu sportowego. A Stali Mielec gratulujemy zwycięstwa.