Autor:

jasny

Utworzono:

05.06.2015

Żyrardowianka zrobiła krok do utrzymania się w IV lidze pokonując ostatni zespół z tabeliOkęcie Warszawa 5 : 0 bramki zdobywaliObrębski,Nwaogu, Majek, Wójcik – karny iRiabchuk.

OD samego początku gospodarze narzucili swój styl gry, w 6 minucie po dośrodkowaniuBartosza Drożdzalaz rzutu rożnego bramkę głową zdobywa Maciej Obrębski. Pięć minut później mogło wyć 2:0 lecz pojedynek sam na sam przegrałMarcin Jakóbiaki dobitka z 35 metrów przezAdriana Łukawskiegonie znalazła drogi do pustej bramki. Chwilę później strzał z daleka oddałDamian Majekfutbolówka poleciała nad bramką.

35 minuta rzut wolny na dalszy słupek akcję zamykaMarek Niewiadaktóry zamiast strzelać podaje głową do ustawionego na 4 metrzeCharles Nwaogu który z bliska zdobywa bramkę. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy lewą stroną urywa sięobrońcąDamian Majekstrzał zostaje odbity przez bramkarza i piłka trafia rozpędzonego obrońcę który skierował piłkę do pustej bramki. Do przerwy prowadzimy 3:0

Druga połowa toczyła się również pod dyktando Żyrardowianki. Strzał z ostrego kąta oddałŁukasz Olejnik, futbolówka przeleciałaobok słupka. 57 minuta obrońcą gości zagrywa ręką w polu karny, do 11 podszedłPiotr Wójcik który podwyższa wynik i zdobywa swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

Na boisku zaczęli pojawiać zawodnicy rezerwowi55 `Riabczuk,65` Grajek i65` Todros.

Przed ostatnią bramką na boisku pojawił się kierownik zespołuPiotr Szewczyk.Po jego pojawieniu się na boisku został ustalony wynik przezRiabchuk. Żyrardowianka pokonuje Okęcie Warszawa 5:0.

Po rozegraniu wszystkich spotkań 32 Żyrka w najgorszym najgorszym scenariuszu zajmie 15 pozycję (rywale muszę spełnić kilka wymagań Sulejówek musi zremisować i Znicz,Raszyn muszą zdobyć 3 punkty), z III ligigrupyłódzko-mazowieckiej spadają WKS Wieluń,Start Otwock i GKPTargówek który wycofał się z rozgrywek i prawdopodobnie zagra w klasie okręgowej.

Żyrka pożegnali się z własnym stadionem. Na Piastowską powrócą już w sierpniu. Ostatni mecz podopieczni Daniela Jędrzejewskiego rozegrają zKonstancinem 14 czerwca o 12.00

Żyrardowianka Żyrardów – Okęcie Warszawa 5: 0 (3 : 0)

Obrębski [6.], Nwaogu [35.], Majek [44.], Wójcik [57. – karny], Riabchuk [90+2.]

Żyrardowianka:Stawiarski – Olejnik,Ura (65′ Grajek), Niewiada, Obrębski, Wójcik, Jakóbiak (89′ Szewczyk), Łukawski (65′ Todros), Drożdżal, Majek,Nwaogu (55′ Riabchuk),

Sędzia główny – Radosław Makowiecki (OZPN Ciechanów)